MediPsyche - Centrum Medyczno Rehabilitacyjne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Miłosz Kuświk

Miłosz Kuświk
Dodaj opinie
lek. Miłosz Kuświk
O mnie
„Interna to królowa nauk medycznych, to bardzo szeroka dziedzina, a każdy pacjent jest inny i do każdego trzeba umieć podejść indywidualnie”.
Doświadczenie zawodowe
Jestem lekarzem internistą, specjalizującym się w chorobach wewnętrznych, absolwentem Wydziału Wojskowo - Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Należę do Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Badań Nad Snem oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Na co dzień pracuję w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz udzielam konsultacji lekarskich online w serwisie e-medycy.pl.

Regularnie uczestniczę w kursach z medycyny snu i bezdechu sennego oraz innych konferencjach naukowych, kursach i szkoleniach, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.
  1. „Diagnostyka Polisomnograficzna dla zaawansowanych” Wrocław 2014,
  2. „Szkoła Polisomnografii” Rabka 2016, „Postępowanie terapeutyczne u osób z zaburzeniami oddychania w czasie snu” Kraków 2017,
  3. „Leczenie zaburzeń oddechowych w czasie snu dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych” Wrocław 2017
  4. Zjazdy Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem,
a także konferencje z szerokiej tematyki chorób wewnętrznych.

W swojej pracy jestem szczególnie zainteresowany problemami kardiologicznymi, pulmonologicznymi oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii w medycynie oraz monitorowania pacjentów za pośrednictwem telemedycyny. Tempo zmian, jakie zachodzą w medycynie dzięki nowoczesnym technologiom, nie tylko robi wielkie wrażenie i inspiruje, ale również pozwala sobie uświadomić, że dzięki nim można pracować z każdego miejsca na świecie, mając na bieżąco dostęp do wyników pacjenta. Monitorowanie pacjentów dzięki opaskom dla seniorów, nadzór dietetyczny czy inne badania jak np. holter EKG, RR, które pozwalają na przekazywanie danych online pozwalają coraz lepiej pomagać pacjentom. To absolutna przyszłość medycyny.
 
Lekarz internista Łódź – Miłosz Kuświk
Jako internista w Łodzi w MediPsyche Centrum Medyczne, zajmuję się chorobami wewnętrznymi, ale także diagnostyką bezdechu sennego. To bardzo ciekawe, tym bardziej, że mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważny dla zdrowia jest dobry sen. Jego zaburzenia mogą być bardzo niebezpieczne, wpływać na ogólny stan samopoczucia (przewlekłe zmęczenie i senność) i zdrowia powodując wiele groźnych chorób np. oporne nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, depresję, zaburzenia seksualne, zespół metaboliczny, nadwagę, cukrzycę. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w trakcie badania poligraficznego w domu pacjenta możemy monitorować:
  • zmianę ciśnienia w drogach oddechowych,
  • częstość oddechu,
  • puls,
  • saturację,
  • odgłos chrapania,
  • ruchy oddechowe klatki piersiowej,
co pozwala rozpoznać obturacyjny bezdech senny. Dzięki temu urządzeniu/badaniu lekarz może rozpoznać zaburzenia snu i pomóc pacjentom cierpiącym na bezdechy senne. Dysponuję urządzeniem do monitorowania online terapii do miareczkowania ciśnienia terapeutycznego i leczenia dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych CPAP.
Cennik
Opinie
Zostaw swoją opinię
Oceń lekarza
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy