MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Kinga Rucka

Kinga Rucka
Dodaj opinie
mgr Kinga Rucka
O mnie
W swojej pracy wykorzystuję ćwiczenia i wizualizacje, angażuję ciało i wyobraźnię. Spotkania prowadzę w nurcie poznawczo-behawioralnym z wykorzystaniem dialogu motywującego.
Doświadczenie zawodowe

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: jednolite studia magisterskie z psychologii oraz studia licencjackie z pedagogiki w zakresie edukacji dorosłych z coachingiem. W tym roku rozpoczęłam Szkołę Psychoterapii CTPB w nurcie poznawczo-behawioralnym. Aktualnie, w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego, zajmuję się zagadnieniem depresji. Jestem trenerem rozwoju osobistego, w 2017 roku ukończyłam Akademię Trenera, jestem również facylitatorem metody Horse Assisted Education.

Od 2017 roku, przez niespełna dwa lata, prowadziłam własną działalność gospodarczą, w ramach której oferowałam roczne kursy z radzenia sobie z emocjami wśród dzieci oraz warsztaty dla dorosłych. Na swoim koncie posiadam ponad 1000h spotkań indywidualnych oraz szkoleń grupowych z zakresu rozwijania umiejętności społecznych, m.in. komunikacji, motywacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem czy samoświadomości. Prowadzę treningi mentalne dla młodych sportowców, a także wsparcie psychologiczne dla młodzieży i osób dorosłych. Jestem również nauczycielem akademickim. Prowadzę zajęcia z psychologii relacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz wykładam w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu na jednolitych studiach magisterskich z psychologii. Z pasją i zaangażowaniem realizuje wyznaczane cele.

 
Psycholog Łódź – Kinga Rucka

Pracuję z osobami z obniżoną samooceną, poczuciem stresu i lęku oraz z osobami z zaburzeniami depresyjnymi. Wspieram w rozwoju umiejętności społecznych oraz wyznaczaniu i realizacji celów.

W ramach badań naukowych zajmuję się zagadnieniem wpływu relaksacji na procesy poznawcze oraz wpływu cyklicznych, terapeutycznych spotkań z końmi na osoby z zaburzeniami depresyjnymi nawracającymi. Temat badam pod kątem wskaźników psychologicznych oraz biologicznych. Wykorzystuję testy psychometryczne, a także za pomocą badania krwi, mierzę poziom oksytocyny w organizmie człowieka. Ten neuroprzekaźnik zmienia swoje natężenie m.in. pod wpływem stanów depresyjnych czy obniżonego nastroju i wpływa na budowania relacji oraz interakcje ze środowiskiem. Pragnę udowodnić, że konie pozytywnie wpływają na samopoczucie i mogą być wykorzystywane, jako wsparcie podczas leczenia różnych zaburzeń. Nie chodzi tu o hipoterapię czy jazdę konną, a jedynie pracę ze zwierzęciem z ziemi, który jest katalizatorem do omówienia, a następnie rozwiązania niepożądanych zachowań. Prowadzę indywidualne sesje z pacjentami oraz młodymi osobami, które często nie potrafią poradzić sobie same z problemami natury psychicznej. Mając świadomość otaczającego świata oraz znając najnowsze wyniki badań, wiem, że niskie samopoczucie i samoocena oraz brak pewności siebie są bardzo częste wśród młodych ludzi. Prowadzą do chorób psychicznych jak i fizycznych oraz zmniejszają częstotliwość i jakość kontaktów społecznych. Moją misją, jako psychologa i naukowca, jest poszukiwanie i badanie procesów zachodzących w świecie wewnętrznym i zewnętrznym jednostki oraz usprawnianie ich. W tym roku uzyskałam grant badawczy na realizację swoich badań. W latach 2018-2019 zrealizowałam grant dotyczący wpływu koni na pracę serca i procesy poznawcze ludzi. Nieustannie się rozwijam pogłębiając wiedzę i praktykę, biorę czynny udział w konferencjach naukowych dotyczących zdrowia psychicznego i publikuję artykuły.

Cennik
Zostaw swoją opinię
Oceń lekarza
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy