MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Neurochirurg

Czym jest neurochirurgia?

Neurochirurgia to chirurgia układu nerwowego. Większość ludzi myśli o niej, jako o operacji mózgu - ale to znacznie więcej.

To specjalizacja medyczna, zajmująca się diagnostyką i leczeniem pacjentów z urazami lub chorobami / zaburzeniami:

Kim jest neurochirurg?

W zależności od charakteru urazu lub choroby, neurochirurg może zapewnić opiekę chirurgiczną i/lub niechirurgiczną, pacjentom cierpiącym na bóle pleców i szyi, a także na wiele innych chorób, od nerwobólu nerwu trójdzielnego po uraz głowy i chorobę Parkinsona.

Neurochirurdzy zapewniają leczenie operacyjne i nieoperacyjne, tj.:

zaburzeń neurologicznych. Jednym z powszechnych mitów jest to, że neurochirurdzy to po prostu chirurdzy mózgu. Jednak według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych (AANS) zazwyczaj spędzają dużo więcej czasu na schorzeniach kręgosłupa niż na chorobach mózgu.

Co leczy neurochirurg?

Kiedy można udać się do lekarza neurochirurga w Łodzi? Typowe schorzenia leczone przez neurochirurgów to:

Ponadto, ponieważ układ nerwowy rozciąga się od mózgu do kręgosłupa, a nerwy rozgałęziają się do całego ciała, dobry neurochirurg leczy stany, które powodują objawy w jednej części ciała, które są w rzeczywistości związane z problemem w ośrodkowym układzie nerwowym.

Na przykład objawy zespołu cieśni nadgarstka są czasami związane z problemem w odcinku szyjnym kręgosłupa (w okolicy szyi). Chociaż mogą wykonywać bardzo złożone operacje, neurochirurdzy zazwyczaj przed wykonaniem operacji stosują nieoperacyjne plany leczenia. Jeśli konieczna jest operacja, w miarę możliwości stosuje się techniki małoinwazyjne.

Neurochirurg Łódź

Dlaczego warto wybrać neurochirurga z Łodzi z MediPsyche Centrum Medyczne?

Powodów jest wiele:

Neurolog może skierować swoich pacjentów do neurochirurga, gdy wymagana jest operacja, a następnie pacjent wraca do neurologa w celu długoterminowego leczenia.

Jeśli obecny jest stan lub objawy, które niepokoją i wymagają wizyty u specjalisty ds. mózgu i kręgosłupa, warto zapytaj lekarza pierwszego kontaktu o rodzaj specjalisty, z którym należy się skontaktować. Nasz multidyscyplinarny zespół lekarzy w Centrum ma doświadczenie w leczeniu wszelkich urazów lub schorzeń, które mają wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy i nerwowy.

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy