MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Neurolog dziecięcy

Od czego jest neurolog dziecięcy?

Czym się zajmuje neurolog dziecięcy? Leczy dzieci, które mają problemy z układem nerwowym, które mogą pojawić się w mózgu, kręgosłupie, nerwach lub mięśniach. Mogą one prowadzić do problemów, takich jak drgawki, bóle głowy lub opóźnienia rozwojowe. Neurolodzy dziecięcy leczą dzieci od urodzenia do wczesnej dorosłości.

Kiedy z dzieckiem do neurologa dziecięcego? Specjaliści ci często diagnozują i leczą następujące stany:

Co bada neurolog dziecięcy?

Jak wygląda wizyta u neurologa dziecięcego? Często stawiają oni diagnozę, słuchając o objawach dziecka, jego historii medycznej i opierając się na badaniu fizykalnym. Czasami potrzeba więcej testów, aby postawić diagnozę.

Typowe testy zlecane przez neurologów dziecięcych obejmują:

Dziecko może mieć zlecone badania krwi. Mogą to być podstawowe badania laboratoryjne sprawdzające zmiany elektrolitów lub oznaki infekcji lub bardziej skomplikowane testy, takie jak testy genetyczne pod kątem określonych zaburzeń.

W wielu przypadkach neurolodzy dziecięcy pracują jako zespół z:

aby pomóc dziecku w rozwoju i nauce jak najlepiej. Ponadto neurolodzy dziecięcy mogą współpracować z innymi specjalistami , aby opiekować się dziećmi, które mają bardziej złożone lub poważne problemy medyczne, takie jak epilepsja, wady wrodzone lub zaburzenia genetyczne. Są to choroby przewlekłe, które wymagają stałej opieki i ścisłej obserwacji przez całe dzieciństwo i okres dojrzewania.

Neurolog dziecięcy Łódź

Dlaczego warto wybrać neurologa dziecięcego w Łodzi z MediPsyche Centrum Medyczne?

Nasz neurolog dziecięcy:

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy