MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Mateusz Kowalczyk

Mateusz Kowalczyk
Dodaj opinie
dr n. med. Mateusz Kowalczyk
O mnie

Dlaczego psychiatria? Lubię ludzi, jestem ich ciekaw, a jednocześnie mogę się wiele od nich nauczyć. Zgłębianie zagadkowości ludzkiego umysłu, naszych zachowań, kontroli emocji i podejmowania decyzji jest najbardziej fascynującą z medycznych dróg jakie można sobie wyobrazić

Interesuje Cię inny termin wizyty? Sprawdź pozostałych specjalistów - "tutaj" lub skontaktuj się z naszą rejestracją. +48 881 676 666
Doświadczenie zawodowe

Jestem lekarzem rezydentem psychiatrii dorosłych, obecnie w trakcie 5 roku szkolenia specjalizacyjnego. Na co dzień pracuję w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, szpital im. J. Babińskiego.
Ukończyłem stacjonarne studia doktoranckie w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W październiku 2021r. Rada Nauk Medycznych UM w Łodzi nadała mi stopień doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne za dysertację pt.: "Związek polimorfizmu genów dojrzewania miRNA z depresją"

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, studia ukończyłem z wynikiem ponad dobrym. W pracy naukowej zajmuję się poszukiwaniem nowych biomarkerów diagnostyczno-terapeutycznych u pacjentów z zaburzeniami depresyjnymi. Jestem autorem lub współautorem prac naukowych jak i wystąpień zjazdowych na konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Regularnie podnoszę swoje kompetencje i wiedzę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach.
 

Psychiatra Łódź – Mateusz Kowalczyk
W codziennej pracy stawiam przede wszystkim na holistyczne podejście do pacjenta i współpracę w zespole lekarsko-terapeutycznym.
Czym powinien zajmować się dobry psychiatra? Uważam, że współczesna medycyna to gra zespołowa i tylko wspólny wysiłek pacjenta, lekarza i psychologa/psychoterapeuty jest w stanie przynieść oczekiwany efekt. Swoim pacjentom oferuję jedynie sprawdzone sposoby leczenia, potwierdzone i zgodne z najnowszą medycyną opartą na faktach.

Dużą rolę przywiązuję także do aspektu edukacyjnego pacjentów, staram się wyjaśniać wszelkie mity, niedopowiedzenia i półprawdy krążące na temat leczenia psychiatrycznego, farmakoterapii czy psychoterapii.

Jako lekarz psychiatra w Łodzi w MediPsyche Centrum Medyczne, oferuję pomoc w diagnostyce i leczeniu:

  • zaburzeń nastroju (m.in. depresji),
  • zaburzeń lękowych,
  • zaburzeń psychotycznych (np. schizofrenia),
  • zaburzeń snu,
  • zespołach otępiennych.
Cennik
Opinie
Zostaw swoją opinię
Oceń lekarza
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy