MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Psychiatra

Czym się zajmuje psychiatra?

Psychiatra to lekarz medycyny, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką zaburzeń: Psychiatrzy w Łodzi w MediPsyche Centrum Medyczne specjalizują się w chorobach psychicznych, w tym zaburzeniach związanych z używaniem substancji psychoaktywnych.

Co leczy psychiatra?

Dobry psychiatra może zlecić lub wykonać pełen zakres badań laboratoryjnych i psychologicznych, które w połączeniu z rozmowami z pacjentami pozwalają uzyskać obraz stanu fizycznego i psychicznego pacjenta.
Ich edukacja i praktyka kliniczne umożliwiają zrozumienie złożonego związku między chorobami emocjonalnymi a genami i historią rodziny. Specyficzne diagnozy, które stawiają psychiatrzy, są oparte na kryteriach ustalonych w podręcznikach naukowych, w których są opisy, objawy i inne kryteria diagnozowania zaburzeń psychicznych.
W ramach swojej pracy psychiatra może zapewnić pilną opiekę w przypadku nagłej choroby psychicznej, udzielić porad dotyczących zmian stylu życia, pracować z Tobą indywidualnie lub z Tobą i Twoimi bliskimi, a także skierować Cię do innych lekarzy specjalistów, w razie potrzeby przyjąć Cię do szpitala.
Wizyta u psychiatry może być szczególnie pomocna, jeśli Twój stan zdrowia psychicznego: Dodatkowo do psychiatry można udać się, gdy potrzebuje się leków, które może przepisać tylko ten lekarz.

Kiedy do psychiatry?

Typowymi powodami poszukiwania psychiatry są: 

Na czym polega leczenie u psychiatry?

Psychiatrzy współpracują ściśle z psychologiem, psychoterapeutą i stosują różnorodne metody leczenia - w tym:

Psycholog a psychiatra

Jaka jest różnica między psychiatrą a psychologiem? Psychiatra jest lekarzem (ukończył kierunek lekarski), że specjalnym wykształceniem psychiatrycznym.
Lekarz psychiatra może przepisywać leki, stosować inne metody leczenia - w zależności czy to pomoc ambulatoryjna czy szpitalna. Co ważne, można także otrzymać zwolnienie od psychiatry, czyli zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy.
Psycholog ma zwykle wyższe wykształcenie, ukończył kierunek psychologii, często ma rozległe przeszkolenie w zakresie badań lub praktyki klinicznej. Psychologowie leczą zaburzenia psychiczne za pomocą psychoterapii, a niektórzy specjalizują się w testach i ocenie psychologicznej.

Psychiatra Łódź

Dlaczego warto wybrać psychiatrę z Łodzi z MediPsyche Centrum Medyczne?
Gabinet psychiatryczny to miejsce, w którym się pomaga osobom ze schorzeniami psychicznymi, takimi jak: Specjalista postawi diagnozę i wspólnie z Tobą opracuje plan leczenia i powrotu do zdrowia. Współpracuje z psychoterapeutami, zapewniając Ci właściwą opiekę psychologiczną oraz lekarzami innych specjalizacji tak, aby pomóc Ci w kompleksowy sposób. Ma duże doświadczenie, gdyż opiekuje się w szpitalu pacjentami z różnymi problemami psychiatrycznymi.
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy