MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Bartosz Cieślik - Wolski

Bartosz Cieślik - Wolski
Dodaj opinie
dr n. med. Bartosz Cieślik - Wolski
O mnie
„Cenię sobie torakochirurgię, bo to wąska dziedzina i dzięki temu można się na niej skoncentrować.”
Doświadczenie zawodowe
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne odbyłem w Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Rehabilitacji Oddechowej Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, gdzie obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta. Pracę doktorską pt.: „Znaczenie polimorfizmu pojedynczych nukleotydów Arg399Gln genu XRCC1 u chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca”, obroniłem z wyróżnieniem.

Prowadzę zajęcia dydaktyczne z dziedziny chirurgii klatki piersiowej w Łodzi, a dokładniej dla Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zajęcia z zakresu badań czynnościowych układu oddechowego dla techników radiologii.
Jestem uczestnikiem wielu kursów, szkoleń oraz konferencji naukowych w Polsce i za granicą, między innymi:
 • przezklatkowa ultrasonografia płuc (Zamość);
 • zaawansowane techniki wideotorakoskopowe - VATS lobektomia (Poznań, Warszawa, Zakopane, Gdańsk, Kopenhaga);
 • diagnostyczne i zabiegowe procedury bronchofiberoskopowe (Zakopane, Warszawa).
Należę do Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów oraz Polskiej Grupy Raka Płuca. Jestem również członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Rakiem Płuca (International Association for the Study of Lung Cancer).
Już na samym początku nauki wiedziałem, że najbardziej interesują mnie specjalizacje zabiegowe. W czasie studiów wolontaryjnie bywałem na oddziale i brałem udział w zabiegach, w sposób naturalny pojawiło się więc zainteresowanie torakochirurgią. To bardzo wąska dziedzina chirurgii i dość wąska specjalizacja (w całej Polsce zajmuje się nią około 250 osób). Jest to też dziedzina trudna, a zabiegi są bardzo skomplikowane – pracujemy blisko serca i dużych naczyń – okazała się więc dla mnie wymarzonym wyzwaniem.

Większość przypadków, z którymi mamy do czynienia to przypadki onkologiczne, a rak płuc jest nadal najczęstszym i najtrudniejszym do wyleczenia rakiem w Polsce. Jeśli więc uda się uratować pacjenta, wcześnie wykryć u niego zmiany i skierować go na leczenie – satysfakcja jest niesamowita.

W kręgu moich zainteresowań znajdują się również badania przesiewowe w kierunku wczesnego wykrycia raka płuca, a moim największym marzeniem jest zmniejszenie tych fatalnych statystyk dotyczących raka płuca w Polsce.

Interesują mnie również zabiegi małoinwazyjne, które coraz częściej są wykorzystywane w chirurgii klatki piersiowej, ale również w innych dziedzinach medycyny. Szczególnie interesują mnie endoskopowe badania diagnostyczne w obrębie klatki piersiowej.
 
Torakochirurg Łódź - Bartosz Cieślik-Wolski
Jako torakochirurg w Łodzi w MediPsyche Centrum Medyczne zajmuję się konsultacjami, a dokładniej:
 • diagnostyką i leczeniem guzów pierwotnych i przerzutowych płuc, opłucnej, śródpiersia, tchawicy przełyku, ściany klatki piersiowej,
 • leczeniem operacyjnym nawracającej odmy opłucnej,
 • leczeniem operacyjnym rozedmy płuc,
 • leczeniem operacyjnym wrodzonych i nabytych zniekształceń klatki piersiowej,
 • operacyjnym leczeniem nowotworowych i nienowotworowych schorzeń przełyku (nowotwory złośliwe i łagodne przełyku, achalazja, uchyłki i zwężenia przełyku),
 • leczeniem nawracającej odmy opłucnej,
 • leczeniem rozedmy płuc,
 • obrażeniami w obrębie klatki piersiowej,
 • obrażeniami przełyku (rany kłute, samoistne pęknięcie przełyku, oparzenia przełyku, ciała obce przełyku).
Cennik
Opinie
Zostaw swoją opinię
Oceń lekarza
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy