MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Torakochirurg - Chirurg klatki piersiowej

Kim jest torakochirurg?

Torakochirurg, czyli chirurg klatki piersiowej specjalizuje się w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu chorób klatki piersiowej z wyłączeniem patologii, które dotyczą serca. Szczególnym przedmiotem zainteresowania są płuca, opłucna, przepona oraz przełyk.
Najczęstszymi schorzeniami, z którymi zgłaszają się pacjenci są urazy klatki piersiowej i nowotwór płuc. Postęp technologiczny zwiększył bezpieczeństwo i dostępność tych złożonych procedur chirurgicznych. Operacje raka płuc i operacje przeciwrefluksowe ratują i poprawiają jakość życia pacjentom na całym świecie.

Co leczy torakochirurg?

Dobry torakochirurg specjalizuje się w leczeniu chorób lub urazów struktur wewnątrz klatki piersiowej, w tym: Najczęściej chirurdzy klatki piersiowej leczą raka płuc, łagodne (niezłośliwe) choroby płuc raka przełyku, dokonują rekonstrukcji klatki piersiowej, leczą refluks żołądkowo-przełykowy (GERD), rozedmę płuc, dokonują resekcji tchawicy.

Kiedy do torakochirurga?

W większości przypadków lekarz pierwszego kontaktu skieruje Cię do chirurga klatki piersiowej, jeśli cierpisz na chorobę lub stan wymagający operacji klatki piersiowej.
Powody wizyty mogą być różne np. ból: Ponadto do chirurga klatki piersiowej można udać się z takimi dolegliwościami, jak: zawroty głowy, palpitacje serca, częste omdlenia, duszność, kaszel.

Torakochirurg Łódź

Dlaczego warto wybrać torakochirurga w Łodzi z MediPsyche Centrum Medyczne? Specjaliści ci uważają, że ​​chirurgia klatki piersiowej jest szczególnie satysfakcjonująca, ponieważ obejmuje zarówno ratowanie, jak i poprawę jakości życia.
Chirurgia klatki piersiowej stale się rozwija, czerpiąc korzyści z innowacji w zakresie małoinwazyjnych i wspomaganych robotami procedur, które mogą jeszcze bardziej poprawić jakość życia pacjentów.
Nasz torakochirurg ma duże doświadczenie zawodowe pracując w szpitalu, gdzie wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Przy tym jest empatyczny, szczegółowo opowie o operacji, w tym korzyści i możliwe zagrożenia dla zdrowia. Wyjaśni inne opcje leczenia. Udzieli informacji pomocnych w przygotowaniu się do wizyty w szpitalu, zabiegu i wyzdrowieniu
Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy