MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Gastroenterolog

Czym zajmuje się gastrolog?

Kim jest gastrolog? To lekarz, który jest przeszkolony w zakresie diagnozowania i leczenia problemów z:

Ponadto, gastroenterolog diagnozuje choroby przełyku, żołądka, jelita cienkiego, okrężnicy i odbytnicy, trzustki, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych i wątroby.

Co leczy gastrolog?

Od czego jest gastrolog? Najczęstsze stany, choroby i zaburzenia rozpoznawane oraz leczone przez gastroenterologów obejmują, takie dolegliwości, jak:

Kiedy do gastrologa?

Objawy, które można skonsultować z gastrologiem w Łodzi w MediPsyche Centrum Medyczne to m.in.:

1. Nieprawidłowe ruchy jelit:

2. Krwawienie z odbytnicy - przyczyny obecności krwi w stolcu mogą mieć różny stopień nasilenia, ale generalnie oznacza krwawienie gdzieś w przewodzie pokarmowym. Może to być spowodowane przez szczelinę odbytu (małe nacięcie lub rozdarcie w tkance wyściełającej odbyt), hemoroidy lub może to być przyczyną raka.

3. Zgaga - sporadyczna zgaga prawdopodobnie nie powinna być zmartwieniem, ale częsta może wskazywać na chorobę refluksową przełyku (GERD), przełyk Barretta, a być może nawet na raka przełyku. Jeśli refluks żołądkowy występuje często, można zdiagnozować GERD i rozpocząć przyjmowanie leków łagodzących dyskomfort, a także poddać się testom w celu potwierdzenia diagnozy.

4. Ból brzucha i wzdęcia - sporadyczne, łagodne bóle brzucha i wzdęcia mogą nie być wystarczające, aby udać się do specjalisty. Jeśli jednak ból brzucha lub wzdęcia pojawiają się po prawie każdym posiłku lub towarzyszą mu nudności lub bolesne wypróżnienia, należ udać się do gastrologa.

5. Ból przełyku lub trudności w połykaniu (dysfagia) - niektóre dolegliwości mogą powodować trudności w połykaniu lub niemożność połykania. Jeśli odczuwasz częste bóle przełyku lub trudności w połykaniu lub jeśli trudności z przełykaniem nasilają się z czasem, gastroenterolog może przeprowadzić diagnozę zaistniałego problemu.

6. Profilaktyka raka - jesteś w wieku wymagającym regularnych badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego (50+ lat). Badanie przesiewowe jest środkiem zapobiegawczym i powinno być przeprowadzone przed wystąpieniem objawów. Rak jelita grubego często zaczyna się jako polipy przedrakowe, które można wykryć i usunąć podczas kolonoskopii. Gastrolodzy sugerują, aby osoby dorosłe w wieku od 50 do 75 lat były poddawane badaniom przesiewowym w kierunku raka jelita grubego.

Gastrolog Łódź

Dlaczego warto wybrać gastrologów w Łodzi z MediPsyche Centrum Medyczne? Ponieważ diagnozują i leczą choroby przewodu pokarmowego, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Poza Centrum wykonują zabiegi endoskopowe, w których przy pomocy specjalistycznych narzędzi przeglądają przewód pokarmowy i stawiają diagnozę. Nie wykonują operacji. W niektórych przypadkach mogą ściśle współpracować z chirurgiem. Pracują głównie w warunkach klinicznych lub szpitalnych.

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy