MediPsyche Centrum Medyczne
Umów się online na wizytę lub zadzwoń Umów wizytę +48 881 676 666

Nasz zespół

Internista

Kim jest internista?

Internista, czyli lekarz chorób wewnętrznych to specjalista, który wykorzystuje widzę naukową i doświadczenie kliniczne do diagnozy, leczenia i opieki nad dorosłymi z całym spektrum problemów - od zdrowia po złożone choroby.

Dobry internistapowinien być dobrze wyszkolony w:

Interniści specjalizują się również w promocji zdrowia i zapobieganiu chorobom. Lekarzy internistów można nazwać „internistami”, „lekarzami ogólnymi” i „lekarzami chorób wewnętrznych”.

Kim jest internista? To lekarz specjalizujący się w narządach wewnętrznych, w tym sercu, nerkach, wątrobie i płucach. Lekarze ci pomagają w leczeniu chorób tych i innych narządów i doskonale zdają sobie sprawę z interakcji tych narządów. Na przykład interniści pracują z pacjentami chorymi na cukrzycę. Jeśli cukrzyca nie jest odpowiednio leczona, może wpływać na niektóre inne narządy. Cukrzyca w dużym stopniu się pokrywa z innymi schorzeniami, takimi jak nadciśnienie i podwyższony poziom cholesterolu.

Internista a lekarz rodzinny

Chociaż interniści mogą pełnić rolę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, nie są lekarzami rodzinnymi.

Niektórzy interniści koncentrują się na określonych obszarach chorób wewnętrznych w ramach swojej specjalności.

Przykłady tych podgrup obejmują:

Czym się zajmuje internista?

Lekarz internista rutynowo przyjmuje pacjentów z:

Internista może konsultować się z lekarzami z innych dziedzin medycyny lub może zostać wezwany do konsultacji pacjenta przez innego specjalistę. Lekarz chorób wewnętrznych zapewnia opiekę pacjentom w warunkach ambulatoryjnych lub podczas hospitalizacji.

Jako lekarz najczęściej kontaktuje się ze starszą populacją. Ludzie często szukają internisty, kiedy dowiadują się, że cierpią na przewlekłą chorobę. Wraz z wiekiem pojawiają się choroby przewlekłe, więc wielu pacjentów internistów znajduje się w populacji geriatrycznej.

Co leczy internista?

Pacjenci często zmagają się z takimi chorobami, jak:

Praca internisty jest więc zróżnicowana. Na przykład może leczyć jedną osobę z cukrzycą, a drugą z infekcją ucha. Ich zadaniem jest koordynacja opieki i zarządzanie leczeniem, możliwie przez długi czas. Aby temu sprostać, dysponują wszechstronną wiedzą medyczną.

Dlaczego nazywa się to medycyną wewnętrzną? Pochodzi od niemieckiego słowa innere medizin. W XIX wieku niemieccy lekarze włączali do swoich planów leczenia wiedzę z zakresu:

Lekarze stwierdzili, że im lepiej rozumieli te tematy, tym lepiej byli przygotowani do pomocy swoim pacjentom. Nazywano ich lekarzami chorób wewnętrznych lub internistami, ponieważ skupiali się na chorobach „wewnętrznych”, a nie na zewnętrznych przejawach tych chorób.

Internista Łódź

Dlaczego warto wybrać internistę z Łodzi z MediPsyche Centrum Medyczne? Ponieważ jest to świetna okazja, aby się dowiedzieć wiele o różnych aspektach medycyny, aby zapewnić sobie jak najlepszą jakość życia.

Internista z MediPsyche Centrum Medyczne bacznie obserwuje układy organizmu i pomaga radzić sobie z przewlekłymi chorobami. Gdy procesy chorobowe stają się zaawansowane, nasi specjaliści w razie potrzeby konsultują się z innymi lekarzami.

Na przykład blisko współpracuję z:

Nasi interniści leczą między innymi:

Umów wizytę
Kontakt
Masz pytania, potrzebujesz pomocy?
Umów się telefonicznie
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy